Svatováclavský den

Ve středu 28. září 2016  proběhla povedená oslava svátku sv. Václava …den byl krásný, většinou slunečný a po slavnostní mši v kostele sv. Mikuláše v Albrechtičkách nastoupilo 47 soutěžících (po trojicích, věk do 34 let) v 16 hlídkách na start tradičního závodu podzimní krajinou kolem Albrechtiček.
Disciplíny byly roztodivné, často ještě nevídané (dosáhni na předmět s protitahem, nebo vystřel z obrovského praku mezi stromy do úst Balůa . . . až po vylušti tajenku z písmenek, které jsi cestou posbíral).
V hodnocení rozhodoval čas – nejen ten na trati, ale i čekací (ten byl k dobru) či trestný. Vše se sečetlo a prakticky po doběhu poslední hlídky se začaly psát diplomy. Móc pěkné diplomy – však jste si také měli zazávodit a nějaký získat. Prvních 6 hlídek dostalo diplom, ostatní obdrželi alespoň účastnický lístek (také moc pěkný) a samozřejmě drobné ceny. Nikdo tedy neodešel s prázdnou a vylo vidět, že duch olympie – nemusím vyhrát, ale účast nemohu vynechat – nám stále něco říká. Zvláště těm, kteří doplnili družstva tak, aby si mohli zazávodit i ti nejmenší (3 – 4 roky) i když již na startu tušili, že první nebudou.
Ale aby nešla celá soutěž jenom tak do ztracena, přece jenom zveřejňujeme výsledkovku:

No a jaká byla atmosféra lze vyčíst z fotek

********************************************************************
Ve středu 28. září 2016 (na státní svátek sv. Václava) pojedeme do Albrechtiček na Svatováclavský den.
8.30 Sraz na kolech u TGM

9.00 Mše svatá ke cti svatého Václava (v kostele svatého Mikuláše v Albrechtičkách)

10.00 Svatováclavský kros (u skautské klubovny v Albrechtičkách)

• Terénní závod s možnými i nemožnými překážkami, určený všem, kdo mají chuť si zasoutěžit v podzimní přírodě
  • Soutěž tříčlenných družstev
  • Celkový součet let všech tří soutěžících (podle roku narození) může být maximálně 34!
  • Na vítězná družstva čekají drobné ceny
  • S sebou sportovní obuv a oblečení, svačinu, kroj na mši svatou a na zahájení závodu

14.30 Předpokládaný návrat domů

Plakát den sv. Václava